Хто Такий Devops Engineer: Обовязки, Завдання Та Необхідні Навички

By on Tháng Chín 20, 2023

Rate this post

Наприклад, у мене вийшло дорости до Head of Infrastructure. Ще є суперський варіант перейти в SRE, якщо є особлива, сильна любов до програмування. SRE — це нова величезна тема, яку я торкнуся в наступній статті. DevOps-інженери поєднують в одне ціле всі частини, з яких складається проект.

Хто такий DevOps Engineer

DevOps-інженери забезпечують швидшу та надійнішу розробку програмного забезпечення, доставлення, покращення якості та задоволеність клієнтів. Відповідно, попит на фахівців у всьому світі лише зростатиме. DevOps Engineer – перспективна спеціалізація, яка надає широкі можливості для професійного розвитку. Почати може кожен, кого приваблює робота https://wizardsdev.com/ над створенням ПЗ і хто хоче розуміти всі ланки життєвого циклу програми для створення якісного та затребуваного продукту. В команді New Line Technologies є DevOps інженери з різним досвідом. Окрім таких опанованих популярних інструментів як Azure, AWS, Git, Jenkins та інше, вони працюють зі відмовостійкими та високомасштабованими рішеннями.

Middle Devops Engineer

Передусім на базовому рівні варто розібратися в операційних системах Linux, Windows, сервісах AWS та Azure від Microsoft та Google Cloud Platform. Я можу назвати ті книги, які найбільше впливають на мою роботу. Сьогодні про особливості роботи DevOps-фахівця в банківському секторі розповідає Сергій Соколов, Senior DevOps Engineer у Райффайзен Банку. Це простий список курсів, які задовольняють більшість потреб із вивчення AWS, CI/CD та IaC. Перше — і найважливіше, це delicate abilities і комунікація.

На інтерв’ю оцінюють логічне мислення, готовність до навчання. Цінується вміння самостійно знаходити інформацію та ставити запитання досвідченішим колегам. На відміну від позиції розробника, від Junior DevOps Engineer не вимагається глибокого розуміння мов програмування та фреймворків.

Хто такий DevOps Engineer

Підлаштовуючись під запит клієнта, вони обирають індивідуальний підхід, не втрачаючи, а тільки здобуваючи нові знання та розширюючи межі своєї експертизи. Що саме вони роблять і чим відрізняються від  Agile-інженерів? Розберемося з термінами та розглянемо основи технологій та інструменти, які треба знати, щоб стати девопс розробником. З іншого боку, зараз є дуже багато курсів від різних академій та IT-компаній.

➕ Також не можу не відзначити тісну кооперацію між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту. Це дає можливість заглибитися в проєкт і, як результат, пришвидшити його вихід на ринок. На етапах CI / CD код проходить через quality gates. За їх допомогою перевіряють, щоб код, який вийшов з робочої станції розробника, відповідав заданим критеріям якості.

Для цього можна використовувати дані з відкритих джерел, відео-підручники на Ютуб, спільноти в телеграм або пройти курси. Останній варіант дає більше можливостей влаштуватися на посаду Trainee. Простіше було б відповісти на питання «Що може не знати DevOps? І, мабуть, на різних рівнях, від інтерна до техліда будуть дуже різні вимоги.

Зарплати

Якщо ви — вже досвідчений зубр DevOps — у такому випадку варто підписатися на CNCF, Hashicorp, Monitorama конференції й чекати апдейтів. Якщо ви — DevOps Manager — в такому випадку конференція DevOps Days саме для вас. DevOps-інженер повинен розуміти, на якому сервері буде встановлено продукт, в якому середовищі буде запускатися, з якими сервісами буде взаємодіяти. Ми багато говорили про автоматизацію – автоматизацією DevOps-інженери займаються в першу чергу. Це дуже важливий аспект, в який також входить підготовка середовища.

  • Це може бути складно, адже деякі організації звикли “ховати” процеси одних команд від інших.
  • DevOps інженеру варто знати як налаштувати вебсервер (наприклад, IIS, Nginx, Apache чи Tomcat).
  • Немає повноцінного відчуття приналежності до проєкту, що в підсумку тільки демотивує.
  • ➕ Також не можу не відзначити тісну кооперацію між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту.
  • Насамперед варто зазначити, що першопочатково DevOps — це не посада, а назва методології (скорочення від development + operations).

І, звісно ж, головне завдання ― сконектити усі ці підрозділи так, що робота була максимально ефективною. DevOps – досить цікавий та різнобічний напрямок, в якому знайти себе може кожен, хто вміє траблшутити і гратися як із кодом, так і з інфраструктурою. Однак саме тому і зарплати у девопсів одні з найбільших на ІТ-ринку, якщо не брати до уваги керівні посади. Якщо говорити про те, як перейти в девопс, то найчастіше опановують цю спеціалізацію системні адміністратори, бо їх знання частково відповідають вимогам фаху. Їм потрібно освоїти основні технології та інструменти DevOps, пов’язані з тестуванням та розгортанням. Також тестувальники з досвідом, що бажають освоїти нові напрямки, можуть стати девопс інженерами.

Курси Та Події

Окрім технічних знань, не менш важливі для DevOps Engineer уважність та посидючість. Наша робота завжди починається з читання документації. Вона допомагає налаштувати наявні пайплайни, інтеграції ПЗ тощо. Якщо у розробника помилка в коді призведе до збоїв при поєднанні кількох чинників, то у DevOps все набагато серйозніше. Паралізувати проєкт може навіть незначний баг в одному місці. Один неправильно вказаний параметр — і вмить зупиниться вся система.

Хто такий DevOps Engineer

Найцікавіше і складне в філософії DevOps – зрозуміти, що конкретна людина не просто відповідає за свій етап роботи, а несе відповідальність за те, як буде працювати весь продукт. Проблема не лежить на комусь одному – вона загальна, і кожен з команди допомагає її вирішити. Зараз ми плануємо створити деякі ресурси в новому клауді. І я, як DevOps-інженер, допомогав розібратися як нам це зробити найкраще. Моя головна задача, це зробити IaC для всього що ми там будемо створювати. У паралелі я співпрацював з безпекою для того, щоб правильно створити доступи, описати їх та конфігурувати.

Але такий патерн несумісний як з Agile, так і з DevOps. Вато знати принципи роботи операційних систем, концепції побудови мережі, стандарти POSIX. Потрібні навички роботи з senior devops engineer файловою системою, сокетами, віртуалізацією, керуванням пам’яттю, введенням та виведенням, процесами. Знадобиться вміння роботи з терміналом на різних операційних системах.

Хто такий DevOps Engineer

Утім, ці навички — мастхев для всіх IT-спеціалістів. Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише розібратися з Dev. DevOps інженеру варто знати як налаштувати вебсервер (наприклад, IIS, Nginx, Apache чи Tomcat). Потрібні знання про кешуючі сервери, балансувальники навантажень, зворотні проксі, брандмауери тощо. Згідно з дослідженням порталу DOU, зарплатня DevOps-інженерів здебільшого зростає швидше за доходи інших технічних фахівців. Крім того, Global Market Insights прогнозує зростання ринку DevOps з $7 млрд у 2021 році до $30 млрд 2028 року.

Текст, Який Буде Надіслано Нашим Редакторам:

Сьогодні налаштовуєш мережу, завтра — проєктуєш інфраструктуру чи запускаєш проєкт у хмарному середовищі. Також, дивлячись на те, що будується, DevOps може порадити певні кроки, які допоможуть бути більш ефективними з погляду витрат. Супер детально можна ознайомитися на Github — у відмінному roadmap для вивчення та підготовки, а я зроблю акцент на найважливіших аспектах і галузях знань. Без знань систем контролю версій DevOps-інженеру нікуди.

Також треба вміти писати bash-скрипти для автоматизації різних процесів – від резервного копіювання даних до налаштування середовища розроблення. Це фундаментальна тема в роботі всіх, хто є дотичним до девопс, тому гарні знання CI/CD процесів обов’язкові. 👉 Головні задачі DevOps-інженера — зробити так, щоб автоматизації було якнайбільше та щоб вона прискорювала розробку та операційні процеси у команді. Оскільки DevOps являє собою методологічну концепцію, то створення та налаштування інфраструктури, автоматизація процесів, пакетування не є універсальними.

Хто такий DevOps Engineer

Цей підхід сприяє зниженню ризику помилок та покращенню якості програмного забезпечення, а також швидкому впровадженню нового функціоналу. Відповідно, DevOps Engineer – це інженер, який використовує навички як з царини розроблення, так і зі сфери експлуатації та операційної підтримки. По суті, він підтримує розроблення, деплоїть продукт (запускає на сервері, хостингу) та тестує його працездатність, а також підтримує середовища, де розташовано задеплоєний продукт. Ми запитали DevOps Engineer з 15-річним досвідом Олексія Кудрю, що таке DevOps і чому ці практики змінюють світ розробки вже зараз.

Để Lại Bình Luận

Chuyên mục